Pokud neděláte žádné chyby, nejspíš se doopravdy ani nesnažíte

Co vás naučíme

TRÉNINKOVÉ PROGRAMY

Dítě či dospělý, závodní či rekrační hráč, každý si najde to své.

TRÉNINKY PRO DĚTI

Tenis je skvělým sportem pro děti, mladé lidi i dospělé a nabízí srovnatelné možnosti jak pro muže, tak pro ženy. Umožňuje člověku poznat aspekty individuálního sportu a současně být členem týmu.

Tenis je sportem na celý život. Průzkumy dokazují, že lidé ve středním věku, kteří hrají tenis, se těší výrazně pevnějšímu zdraví než běžná populace.

Moderní výuka není založena na nucení dětí ke zvládnutí tenisové techniky. Naopak, její základy jsou zde předávány dětem tou pro ně nejpřirozenější cestou, tedy hrou.

Nabízíme systematickou výuku tenisu pro děti od 4 let věku, přijďte také mezi nás a nechte naplno rozvinout potenciál svých dětí.

Tenisová přípravka (4-7 let), trénink na malém hřišti, tzv. minitenis

Děti se mohou učit tenis již od čtyř let věku prostřednictvím minitenisu.

Minitenis je "zmenšený tenis" umožňující dětem ve věku od pěti (čtyř) let hrát tenis podobně jako hrají dospělí na "normálním" kurtu. Minitenis je menší a má nižší síť. Míče na minitenis jsou lehčí a měkčí, ke hraní se používají kratší a lehčí rakety.

Minitenis umožňuje i malým dětem trénink prakticky všech úderů a herních činností, což by bylo na "normálním" dvorci s "normálními míči" vyloučeno. Obrovskou výhodou je, že děti mají ze své tělesné výšky podobnou perspektivu pohledu na minitenisový dvorec jako dospělí na dvorec normální. (Zkuste hrát tenis přes síť, kterou máte ve výšce očí!) Většina dětí je tak po několika týdnech eventuelně měsících tréninků schopna hrát cvičné minitenisové zápasy. Tím si začínají automaticky vštěpovat základní taktické návyky. Jakmile děti dosáhnou věku osmi let, přechází do věkové kategorie babytenis, kde se začínají učit hrát na "normálním" dvorci. Právě díky minitenisu je pro ně přizpůsobení se větším rozměrům kurtu daleko snazší, než kdyby začínali hned na "normálním" dvorci.

Pro školou povinné (od 8 let), trénink na velkém hřišti

Tréninky hráčů probíhají 2-4x týdně dle individuální domluvy s rodiči i hráči ve skupinkách obvykle 3-4 dětí. Tréninky jsou velmi pestré a zaměřeny na celkový rozvoj sportovce vč. kompenzačních cvičení, kondiční přípravy, taktické přípravy, regenerace a psychiky.

V tomto věku je již možné domlouvat individuální tréninky.

----------------------------------

NOVĚ je tréninkový koncept doplněn systémem tréninku ve větších skupinkách (6-8 hráčů). Tento typ tréninku probíhá 1x týdně a předpokládá již větší herní samostatnost hráčů. Tyto tréninky jsou zaměřeny na rozvoj taktiky, spolupráce, soutěživosti a naprosto přirozeného způsobu učení se herních situací. Větší počet hráčů ve skupince také nabízí širší škálu různých herních stylů a o to více různých herních situací. Dalším důležitým aspektem je kamarádství, na tyto tréninky se děti vždy nesmírně těší. A v neposlední řadě je zde také faktor ekonomický, kdy se náklady na tréninky rozpočítávají mezi více hráčů.

----------------------------------

Vybrané děti jsou zařazeny do družstev TK Třebíč a společně pak hrají utkání proti jiným klubům. Rodičům je vysvětleno, jakým způsoben závodní tenis v ČR funguje a co vše je potřeba.

U závodního tenisu je důležitých mnoho aspektů, ale jedním z nejdůležitějších vůbec je právě role rodičů. Být dětem oporou, nikoliv někým, kdo hodnotí každý úder a každý odehraný bod a zbytečně tak hráče ještě více stresuje.

Tenis je především hra a tak je k tomu také potřeba přistupovat, děti jsou soutěživé, ale v dětských letech jsou mezi hráči stále velké rozdíly z důvodu fyzické či psychické vyspělosti. Tyto aspekty se s přibývajícími roky srovnávají a ten, kdo byl v žákovské kategorii průměrný, může být při přechodu do dospělých daleko lepší, než ten, co se v žákovských kategoriích pohyboval vysoko v žebříčku. Proto je nezbytné, aby děti u sportu vydržely, měly z něj radost a výsledky se dříve či později mohou dostavit.

Výše příspěvků na tréninky naleznete v Menu v sekci Ceník .

Roční členský příspěvek klubu TK TŘEBÍČ pro děti je 500,-.

MĚSTO TŘEBÍČ FINANČNĚ PODPORUJE TENIS KLUB TŘEBÍČ z.s.

TRÉNINKY PRO DOSPĚLÉ

Přijďte mezi nás, každý může ve své hře objevit nové možnosti, dovolte jim, ať se naplno projeví.

Začátečník

Přemýšlíte o tenisu? Pak se ničeho nebojte, na začátek Vám zdarma rádi zapůjčíme raketu a ostatní vybavení máme.

Pokročilý

Zvládáte již základní tenisové údery? Chodíte si zahrát zápasy se svými známými? Potřebujete poradit s technikou či taktikou? Pojďte do toho s námi, s trenérem je vše mnohem snazší.

Informujte se o skupinových či individuálních lekcích s trenérem mailem na mkij@tenisova-skola.com popř. na tel.: +420 603 375 461.

SOUKROMÉ LEKCE

Tenis je sport, který je od dětských let vhodné učit ve skupnikách 2-4 dětí. S postupem let se děti dostávají do fáze, kdy potřebují mnohé vysvětlit a natrénovat individuálně, jsou cvičení a techniky, které ve skupinkách nejdou provést. K tomuto účelu jsou ideální individuální tréninky. Podmínky jsou ke shlédnutí v sekci Ceník.

INDIVIDUÁLNÍ PŘÍPRAVA PROFESIONÁLNÍCH HRÁČŮ

Profesionální hráči vyžadují mnoho pozornosti, od tenisových tréninků po kondiční přípravu, analýzy zápasů, psychickou přípravu, vedení strategie, řešení krizových situací, znalosti kolem tenisové rakety a výbavy, coaching, životosprávu a regeneraci organismu.

Jedná se o individuální velmi specifickou činnost, která vyžaduje osobní setkání.