Jsme jeden team, jedna parta, vítej mezi námi

Představujeme se

O TENISOVÉ ŠKOLE

Tenisová škola byla založena v roce 2000, po osmi letech došlo ke spolupráci s klubem HTK Třebíč, ve kterém škola zajišťovala závodní tenis. Od roku 2013 působí tenisová škola samostatně, věnuje se dětem i dospělým, rekreačním hráčům i závodním a pro TENIS KLUB Třebíč z.s. (TK TŘEBÍČ) vychovává hráče.

Proč si vybrat naši tenisovou školu?

Celoroční výuka tenisu v Třebíči v tenisové hale SPIN, která svými izolačními vlastnostmi poskytuje skvělé zázemí jak v zimě, tak i v létě, když při okolních venkovních teplotách blížících se v letních měsících i 40°C je v tenisové hale díky zateplené sendvičové konstrukci okolo 23°C! Díky tomu probíhají tréninky za jakéhokoliv počasí a vždy ve skvělých podmínkách! Neustále rozvíjející se koncepce tréninků obsahuje nejmodernější trendy v oblasti trénování.

- zajišťujeme závodní tenis pro TENIS KLUB Třebíč, z.s.
- profesionální a moderní přístup
- kvalitní a koncepčně systematická práce s dětmi
- klademe důraz na všeobecný pohyb
- tréninky dětí probíhají formou zábavy a soutěží

Trenér

Ing. Miroslav Kij

Šéf trenér TK Třebíč, bývalý kapitán a hráč druholigového družstva HTK Třebíč.

NĚCO O MĚ

V roce 1988 mě rodiče poprvé přivedli k tenisu, brzy jsem se zapojil do žákovského družstva a od té doby absolvoval nespočet zápasů a turnajů po ČR. V roce 2000 jsem během studií stále více pomáhal s trénováním dětí a současně zastával pozici kapitána družstva dospělých HTK Třebíč. V hlavě jsem už ale začínal být stále více nastaven jako trenér.

Psal se rok 2003 a tenisové vzdělání u mě bylo na prvním místě, získal jsem trenérskou licenci II. výkonnostní třídy a byl jsem hrdý, že dětem i dalším hráčům mohu začít předávat nejnovější poznatky v oblasti tenisu opřené o dlouholeté zkušenosti závodního hráče.

Stále jsem jako závodní hráč absolvoval turnaje, a  tak mě v roce 2007 čekala série turnajů Wilson Tour pořádaných Jihomoravským tenisovým svazem, kde jsem skončil celkově na 3. místě, což zřejmě vedlo k tomu, že jsem se, nad mé očekávání, umístil na 2. místě v anketě Sportovní hvězda okresu Třebíč. Stále více jsem se viděl v trenérské pozici, a tak jsem v roce 2008 absolvoval studium tenisového trenérství I. třídy na Fakultě tělesné kultury v Olomouci a následně školící seminář s jedním z nejlepších trenérů na světě Richardem Schönbornem týkající se moderní výuky tenisové techniky. I přes to, že se trénování věnuji již od roku 1995, neustále hledám nové poznatky, které vychází z přirozeného vývoje moderní sportovní vědy. Aktivně se zabývám coachingem a mám velmi rád práci s dětmi.

V roce 2013 jsem založil klub TK Třebíč a zároveň jsem jeho předseda.

ZKUŠENOSTI A VZDĚLÁNÍ

Závodní hráč HTK Třebíč (1990 - 2012)

Trenérská licence III. třídy (1996)

Trenérská licence II. třídy (2003)